Atletiko pobedio posle tri meča

Stefan Cvetković

Tima Dijega Simeonea konačno je upisao veoma važnu pobedu slavivši na svom terenu protiv Osasune.

"Jorgandžije" su u jednom veoma teškom meču došli do važnda tri boda posle tri utakmice bez pobede i skočili su na četvrtu poziciju na tabeli La Lige. Večeras na "Vanda Metropolitano" pobedili su sa 2:0.

Golman Osasune Serhio Erera imao je neverovatno veče i on je najzaslužniji što je njegov tima napustio Madrid samo sa dva gola u mreži.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, najviše zaslugom Erere koji je imao čak sedam odbrana i skidao je redom udarce Feliksa, Morate, Partija, Saula…

Osasuna je takođe imala svoje prilike i gledali smo poprilično otvorenu igru.

Erera je dugo odolevao u drugom poluvremenu, ali kada je jednom kapitulirao, jasno je bilo kome idu bodovi. Prvo ga je savladao Alvaro Morata u 75. minutu nakon asistencije Kirana Tripijea iz prekida, da bi osam minuta kasnije posle veoma lepe akcije u kojoj su učestvovali Morata, Korea i Saul, španski igrač zatresao mrežu za 2:0.