Poraz i od Crne Gore – kraj za Srbiju na EP

Posle poraza od Belorusije u prvom kolu grupne faze Evropskog prvenstva, Srbija je poražena i od Crne Gore, što znači da je završila učešće na najvećoj evropskoj smotri.

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je rezultatom 22:21.

Crna Gora je bila bolja u prvom poluvremenu, imala je konstantnu prednost, ali se naša selekcija dobro držala i samo gol viška imala je Crna Gora po odlasku na odmor. Preokret je stigao sredinom drugog poluvremena, Srbija je došla do +3 (16:13), ali od tada kreće sunovrat i naša reprezentacija nije postigla gol više od šest minuta. Crna Gora je preokrenula, sjajno je branio golman Simić, Srbija je mašila zicere i pri rezultatu 20:20 tri minuta pre kraja promašili su još jednu šansu i Crnogorci su sa dva gola došli do pobede.

Srbija je ispala, dok će Crna Gora u direktnom duelu sa Belorusijom igrati za prolaz.