Valensija iznenadila Himki, CSKA posle preokreta srušio Real

Košarkaši Valensije napravili su veliko iznenađenje na gostovanju u Podmoskovlju.

Španska ekipa slavila je protiv Himkija rezultatom 84:75.

Fernando San Emeterio vodio je Valensiju do pobede sa 18 poena. Pratili su ga Dornekamp sa 13, Laberi sa 11, Sastre sa deset i Abalde sa devet poena i 11 skokova. Vanja Marinković se za pet minuta nije upisao u strelce. Što se tiče ekipe Himkija, očekivano je Aleksej Šved bio najefikasniji sa 18 poena i po pet skokova i asistencija. Entoni Gil je dodao 12, dok je Stefan Jović imao osam poena, četiri skoka i pet asistencija.

U Moskvi smo gledali izuzetno tvrdu utakmicu. Real je imao +7 i posle prve četvrtine i poluvremena, ali se CSKA dobrom trećom deonicom vratio u meč i pred poslednjih deset minuta bilo je nerešeno. Igralo se koš za koš, a Hiliard je doneo četiri poena prednosti pred poslednji minut. Hajns je 18 sekundi pre kraja doneo +6, a Kampaco je bacanjem vratio na minus pet, namerno je promašio drugo, uhvatio je Real loptu, ali je Kerol nagazio aut liniju  i tu je bio kraj meča – 60:55.

Majk Džejms predvodio je CSKA sa 19, a pratili su ga Hiliard sa 14 i Hajns sa deset poena.

U ekipi Reala istakli su se Tompkins sa 14 i Kampaco sa 11 poena i po pet skokova i asistencija.