Stotka u "Pioniru" – Zvezda ubedljiva protiv Cibone

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su deseti ovosezonski trijumf u ABA ligi.

Crveno-beli su kod kuće savladali Cibonu u meču 16. kola regionalne košarkaške lige – 102:80.

Beogradski velikan postigao je čak 31 poen u prvoj četvrtini, a posebno se istakao Boriša Simanić sa 13. Treba spomenuti i da je Lorenzo Braun imao osam asistencija u prvih deset minuta i Zvezda je imala +14. Odigrali su ponovo dobru odbranu i dobar napad u drugoj deonici, pa su na poluvremenu imali +20.

Jasno je bilo posle prvih 20 minuta da će Zvezda ovde upisati pobedu i dva boda, koja je vode na četvrto mesto na tabeli, sispred Primorske, Mornara i FMP-a, a iza Cedevita Olimpije, Budućnosti i Partizana.

Zvezdu su do pobede predvodili Džejms Gist sa 15, Vladimir Štimac i Boriša Simanić sa po 13, Lorenzo Braun takođe sa 13 poena, ali i čak 14 asistencija, Ognjen Dobrić sa deset, Kevin Panter, Odžo i Beron sa sedam, Dženkins i Kuzmić sa po šest i Jovanović sa pet poena.

U ekipi Cibone istakli su se Bundović sa 19 i Novačić sa 16 poena.