Posle četiri sata velike borbe Tim eliminisao Nadala

Stefan Cvetković

Austrijski teniser Dominik Tim posle više od četiri sata borbe eliminisao je prvog tenisera sveta Rafaela Nadala.

Četvrtfinalni meč trajao je četiri sata i 14 minuta i rešen je posle četiri seta – 7:6, 7:6, 4:6, 7:6 za pobedu od 3:1 austrijskog tenisera.

Dominik Tim je odlično odigrao prva dva seta i stekao veliku prednost. U prvom je pri rezultatu 5:4 spasao set loptu na servisu Španca i odveo set u tajbrejk koji je dobio sa 7:3. U drugom setu se vratio iz minusa od 4:2, propustio set loptu i slavio posle taj brejka sa 7:4.

Nadal je treći set dobio brejkom u desetom gemu, dok je četvrti takođe doneo dosta drame. Tim je napravio brejk za 1:2 nakon što je Nadal propustio dve brejk prilike u prethodnom gemu. Tim je servirao za meč, ali Španac mu je oduzeo servis i odveo meč u taj brejk. Tamo se tim ponovo bolje snašao i došao do tri meč lopte gde je iskoristio poslednju za veliku pobedu i plasman u polufinale Australijan Opena. Njemu je ovo najveći uspeh na ovom Gren Slemu.