Superligaši u prijateljskim mečevima: Proleter šokirao Šahtjor, pobeda Voše, porazi Spartaka, Voždovca i Radnika

Mladost posle penala do četvrtfinala Foto: StarSport

Dok traje pauza u Superligi Srbije, srpski timovi igraju prijateljske utakmice.

Najveći uspeh ostvario je Proleter sa Slane Bare, koji je savladao ukrajinski Šahtjor – 1:0 (0:0). Jedini gol postigao je Uroš Radinović u 50. minutu. Pobedu je ostvarila i Vojvodina, koja je rezultatom 2:0 (1:0) savladala Rapid iz Beča. Golovi su pali u 19. i 59. minutu.

Inđija je danas odigrala dva meča. Bez golova su odigrali protiv Triglava, dok su drugi slovenački tim Rudar savladali minimalnim rezultatom 0:1 (0:1). Jedini gol viđen je u 36. minutu.

Ostali srpski timovi su poraženi: Voždovac je sa 2:0 izgubio od Zorije, Radnik je poražen od ruskog Tambova (1:2), dok je istim rezultatom i Spartak iz Subotice izgubio od Akademije Pandev.