Konačno prava Barsa, "petarda" za 1/4 finale Kupa kralja!

Milovan Longinov

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja pošto su večeras na svom "Kamp Nou" pobedili Leganes rezultatom 5:0 (2:0).

Kike Setijen nije želeo ništa da prepusti slučaju posle poraza od Valensije, a i potreban mu je svaki meč da uigra najbolje. Barsa je igrala u praktično najjačem sastavu, Mesi i Grizman su igrali u napadu, uz Fatija, a u veznom redu De Jong, Buskets i Vidal.

Barsa je povela već u četvrtom minutu kada je Semedo lepo ostavio loptu za Grizmana, a ovaj sa peterca pogodio za 1:0.

Pola sata kasnije, Mesi je izveo korner, a Lengle bio najviši u skoku za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Barsa je u drugom poluvremenu postigla još tri pogotka, u 59. minutu Mesi je uz dosta sreće pogodio pošto je lopta usput ka golu pogodila jednog igrača.

U 77. minutu, Artur je pokupio jedan odbitak i lako pogodio prazan gol za ogromnih 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Mesi svojim drugim pogotkom u finišu meča, pošto je obišao golmana i lako poslao loptu pod prečku – 5:0.

Barsa će rivala u četvrtfinalu saznati u petak od 13.00 kada je na programu novi žreb.

U narednu rundu do sada su se plasirali i Real Sosijedad, Real Madrid, Granada, Valensija, Viljareal i Atletik Bilbao, a poslednji par osmine finala je Mirandes – Sevilja.