Misterija zvana Luka Jović, Srbin opet na udaru Madriđana!

Milovan Longinov

Šta se dešava sa srpskim nadapačem?

Luka Jović je ponovo dobio šansu kao starter, u pobedi Real Madrida nad Saragosom rezultatom 4:0 u Kupu kralja, ali je ponovo razočarao.

Madridski As je danas posvetio članak novom bledom izdanju Luke Jovića, čija statistika zabrinjava kako novinare, tako i navijače u Madridu.

As iznosi poražavajuće brojke o tome da je Luka imao svega 14 dodira sa loptom za 73 minuta na terenu, više nego duplo manje od golmana Alvara Areole (34).

Uz to, Jović je imao svega sedam dodavanja, u proseku jedno na svakih 10 minuta.

U tekstu se dalje navodi da je Luka Jović doveden za 60 miliona evra i da ne opravdava uloženi novac, te da Realu nedostaju njegovi golovi.

Poređenja radi, Luka je prošle sezone postigao 18 pogodaka za Ajntraht do februara meseca, dok je u Realu ostao na onom jednom protiv Leganesa.

Dodatna otežavajuća okolnost zbog koje je Luka dodatno pod pritiskom je to što još uvek nije naučio španski jezik i da se teško sporazumeva sa igračima na terenu i van njega.

Pred Lukom je veliko iskušenje i dodatni pritisak da odgovori izazovu zvani – Real Madrid.